تحصیل انتخابات اصلاح طلب اصلاح طلبان انتخابات شورا

تحصیل: انتخابات اصلاح طلب اصلاح طلبان انتخابات شورا انتخابات مجلس اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی افزایش بی‌سابقه Co۲ اتمسفر در ۲۰۱۶

سازمان هواشناسی جهانی (WMO) اعلام کرد: انباشت گاز دی اکسید کربن (Co۲) در اتمسفر زمین به رکورد بالایی در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

افزایش بی‌سابقه Co۲ اتمسفر در ۲۰۱۶

افزایش بی سابقه Co۲ اتمسفر در ۲۰۱۶

عبارات مهم : میلیون

سازمان هواشناسی جهانی (WMO) اعلام کرد: انباشت گاز دی اکسید کربن (Co۲) در اتمسفر زمین به رکورد بالایی در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این شرکت زیاد کردن حجم گاز دی اکسید کربن در سال گذشته میلادی ۵۰ درصد بالاتر از میانگین ۱۰ سال گذشته بوده است.

کارشناسان اظهار داشتند: ترکیب فعالیت های انسانی و پدیده آب و هوایی ال نینو حجم این گاز را به میزانی رساند که در مدت ۸۰۰ هزار سال مشاهده نشده است.

کارشناسان معتقدند این خطرات دستیابی به اهداف دمای جهانی را ناممکن می کنند.

آمار شرکت هواشناسی جهانی بر اساس سنجش انجام شده است در ۵۱ کشور دنیا بدست آمده هست. میانگین انباشت گاز Co۲ در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۰۳.۳ واحد در هر میلیون بوده در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۴۰۰ واحد در هر میلیون بوده است.

اثرات پدیده آب و هوایی ال نینو از طریق خشکسالی و با محدود کردن جذب گاز دی اکسید کربن به وسیله گیاه های و درختان بر زیاد کردن حجم کربن موجود در اتمسفر تاثیر گذاشته است.

طبق گفته کارشناسان، هرچند انتشار گازهای آلاینده ناشی از منابع انسانی در چند سال گذشته کم کردن پیدا کرده ولی مجموع آن رو به زیاد کردن در اتمسفر است که عنوان مورد بحث این روزهاست آیا که مقدار گاز دی اکسید کربن همچنان اوج باقیمانده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، زیاد کردن سریع حجم گاز Co۲ در اتمسفر و دیگر گازها این توانایی را دارد که شروع کننده تغییرات غیرقابل آینده نگری در سیستم اقلیمی باشند و منجر به اختلال های زیست شناختی و اقتصادی شوند.

افزایش بی‌سابقه Co۲ اتمسفر در ۲۰۱۶

واژه های کلیدی: میلیون | میلادی | دی اکسید کربن | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs